TVP 11 - pozwól że wyjaśnię
Spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

ELEKTRODA

KWESTIE SPORNE Z PRAWEM NA PORTALU ELEKTRODA

Właściciele elektrody w swoim regulaminie umieścili następujący teks

 

Użytkownik wyraża zgodę na jurysdykcję osobową i miejscową sądów stanowych i federalnych stanu Kolorado, w hrabstwie Arapahoe.

 

Raczą oni zapominać, że Polska nie jest stanem USA i przepisy prane, w tym rozstrzyganie sporów następuje w Polskich sądach, a nie w Amerykańskich. Jest to celowe i świadome wprowadzanie w błąd, jest to liczenie na nie znajomość prawa ludzi poznających ich regulamin, który w pewnych punktach nie jest zgodny z Polskim prawem.

O TO CO PISZE O ELEKTRODZIE WIKIPEDIA

elektroda.pl – polski wortal oraz forum poświęcone szeroko rozumianej elektronice[2]. Założony w roku 1999 przez Kamila Gulczuka, początkowo występujący jako domowa strona związana z elektroniką zamieszczona na darmowych serwerach. Ostateczną formę wortal osiągnął w roku 2001.

 

W 2008 roku prawa do serwisu nabyła spółka Oponeo.pl SA z Bydgoszczy[5].

W 2016 roku serwis został sprzedany Aspencore LLC[6].

 

PODKREŚLAM ABY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA SŁOWO POLSKI.

 

PRAWO DOTYCZĄCE TEGO PORTALU GDY FUNKCJONUJE NA TERENIE POLSKIM, TO PRZEPISY POLSKIEGO PRAWA, A NIE AMERYKAŃSKIEGO.

Zwracam uwagę, iż zarządcy elektrody obkładają użytkowników praktycznie tylko obowiązkami, nie dając im jednak żadnych praw. Inaczej jednak rzecz się ma z nimi, oni mają tylko prawa i praktycznie żadnych obowiązków.

 

CO MIĘDZY INNYMI JEST NIEZGODNE Z PRAWEM -

OTO TREŚĆ PRZEKOPIOWANA Z REGULAMINU ELEKTRODY.

Odpowiedzialność odszkodowawcza

Użytkownik zgadza się zabezpieczyć i chronić nas, naszych urzędników, przedstawicieli oraz innych partnerów i pracowników od wszelkich strat, odpowiedzialności roszczenia czy żądania, w tym uzasadnionych honorariów adwokackich, od stron trzecich, powstałymi na skutek korzystania z Witryny, łącznie z przypadkami, gdy użytkownik poprzez używanie Witryny udostępnia łącze do innych stron lub przesyła Treści bądź inne informacje w Witrynie

 

ZWRÓĆMY UWAGĘ NA NASTĘPUJĄCE SŁOWA
w tym uzasadnionych honorariów adwokackich

TO SĄ ŻARTY Z LUDZI. KOMENTARZ ZBYTECZNY.
 


Z INNEJ BECZKI 
 

Użytkownik zgadza się nie usuwać, nie zakrywać ani nie zmieniać żadnych not prawnych wyświetlanych w Witrynie.

Tu jeżeli otrzymał za to punkty i z nich skorzystał, to tak, już usunąć swojego wpisu nie może. JEŻELI JEDNAK ZADZIAŁANO NA ZASADZIE O KTÓREJ MÓWI NASTĘPUJĄCY PRZEDRUK Z REGULAMINU ELEKTRODA, oto on

Użytkownik rozumie i wyraża zgodę na to, że według własnego uznania i bez uprzedniego powiadomienia możemy przerwać jego dostęp do Witryny lub wykorzystać wszelkie inne dostępne środki, jeżeli uznamy, że sposób używania przez niego (i) jest niezgodny z niniejszymi Warunkami lub (ii) narusza nasze prawa, prawa innych użytkowników lub prawo.

To nie jest to zgodne z prawem. Użytkownik może zażądać aby usunięto jego wpis. Zarządzający elektrodą mają obowiązek wypełnić jego wolę. Gdy np. użytkownik otrzymał punkty a moderatorzy przenieśli wpis do innego działu zabierając mu owe punkty to może zażądać całkowitego usunięcia tego wpisu i jak wspomniałem elektroda musi dostosować się do tych żądań.

RDAGJĄCY STRONĘ IRENEUSZ BORYCKI