TVP 11 - pozwól że wyjaśnię
Spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

WODNY WIATRAKOWIEC

 Istnieją maszyny latające tak zwane wiatrakowce, inaczej nazywane auto żyro.

Różnią się one od śmigłowców tym, że wiatrak nie jest napędzany i nie wytwarza pod sobą podciśnienia utrzymującego w górze wehikuł. W tym przypadku wirnik obraca się w przeciwną stronę niż w śmigłowcu i to siła oporu powietrza przy ruchu postępowym powoduje, że wirnik zaczyna się obracać i działa on jak skrzydło samolotu. Jednak w przeciwieństwie od niego prędkość startowa wiatrakowca jest nie porównywalnie mniejszą.

 

W eksploatacji są tak zwane wodoloty, które wykorzystują zamontowane po dnem skrzydło. Po nadaniu odpowiedniej prędkości powstaje siła nośna i wodny pojazd unosi się zmniejszając siłę oporu.

 

Taki wodolot należy porównać do samolotu.

Wiemy już, że samolot musi mieć większą prędkość startową niż wiatrakowiec.

 

Mając powyższe na uwadze, gdyby tak zastosować wirnik, kręcący się w wyniku ruchu postępowego wirnik pod dnem wodolotu. Uniósłby się on przy znacznie mniejszej prędkości.

 

Śmiem twierdzić, że stosując powyższy pomysł można przy pomocy małego silnika, o mocy około 1 km spowodować uniesienie się jak wodolotu małej łódki a nawet kajaka. Obserwacja w połączeniu z informacjami na temat oporu wody, plus wyobraźnia podpowiada, że można by taki kajak unieść ponad powierzchnię tylko przy pomocy siły mięśni wioślarzy.

 

To wygląda naprawdę obiecująco, a skoro tak to może się okazać iż wodolotem będzie maszyna napędzana małym silnikiem elektrycznym.

WITRAKOWIEC WODNY

RDAGJĄCY STRONĘ IRENEUSZ BORYCKI