TVP 11 - pozwól że wyjaśnię
Spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

ROBOCZA

ROBOCZA

Strona w przygotowaniu...

 

KONSTRUKCJE TECHNICZNE
 

EFEKT CIEPLARNIANY – EPOKA LODOWCOWA

Obecnie ziemia weszła w korelację ze słońcem w epokę lodowcową, dlaczego zatem jest znacznie cieplej niż w gdy była ona w klasycznym połączeniu ?

Naukowcy twierdzą, że przyczyną jest ocieplenie klimatu. Inni że to nie ma z tym nic wspólnego, bo tak się działo na naszej planecie zawsze. Jaka jest zatem prawda ?

PRAWDA JEST NAGA DLATEGO TRUDNO JĄ ODKRYĆ.

EWENTUALNIE JAK ZWYKLE JEST ONA POŚRODKU.

I TRZECIE Jest wytłumaczenie tego wszystkiego i to bardzo logiczne zdroworozsądkowe, takie z którym z trudno się nie zgodzić. Co ciekawe nie ma to wiele wspólnego z obecnymi wyjaśnieniami problemu. Jest to tak nowatorskie i tak logiczne zarazem, że chciałoby się krzyknąć EUREKA. Podzielę się z tobą czytelniku tymi nowościami.

Zanim wyłożę w czym rzecz trzeba poznać pewne prawa fizyki, o których istnieniu w ogóle nie słyszeliśmy, albo wiemy o nich niezbyt wiele.

Chodzi o zjawisko Peltiera i Seebecka.

Chodzi o ekran magnetyczny.

Ważnym jest również czytelniku abyś wiedzieli co to w istocie jest ciepło, co to w istocie jest temperatura i od tego zacznijmy.

Oto jak wykłada to wikipedia

 

Temperatura – jedna z podstawowych wielkości fizycznych (parametrów stanu[1]) w termodynamice. Temperatura jest związana ze średnią energią kinetyczną ruchu i drgań wszystkich cząsteczek tworzących dany układ i jest miarą tej energii[2]. Temperaturę można ściśle zdefiniować tylko dla stanów równowagi termodynamicznej, bowiem z termodynamicznego punktu widzenia jest ona wielkością reprezentującą wspólną własność dwóch układów pozostających w równowadze ze sobą.

Temperatura jest miarą stanu cieplnego danego ciała. Jeśli dwa ciała mają tę samą temperaturę, to w bezpośrednim kontakcie nie przekazują sobie ciepła, gdy zaś temperatura obu ciał jest różna, to następuje przekazywanie ciepła z ciała o wyższej temperaturze do ciała o niższej – aż do wyrównania się temperatury obu ciał.

 

A jak to brzmi po przetłumaczeniu z Polskiego na nasze ?

Cząsteczka to połączenie ze sobą co najmniej dwu atomów. Pomińmy na razie ich wnętrze. weźmy natomiast ich ruch, one po prostu drżą, takie drżenie nie jest harmoniczne a przypadkowe. Takie drżenie możemy nazwać energią kinetyczną, to się nazywa energia kinetyczna. Właśnie to drżenie jest tym co nazywamy temperaturą. Czym jest ono większe to mówimy, że temperatura jest wyższa.

Załóżmy że mamy oddalone od siebie dwie cząsteczki z tego samego materiału, jedna będzie miała temperaturę 20 stopni celsjusza, powiedzmy że będzie to drżenie = 1x jednostek w czasie, a druga 40 stopni, czyli = 2x jednostek drżenia.

Gdy zbliżymy do siebie te dwie cząsteczki, tak aby stykały się one ze sobą, to będą ona uderzały o siebie wzajemnie ( bo drżą )

Zatem będą sobie wzajemnie przekazywać energię tego ruchu, energię kinetyczną.

To tak jak uderzymy kijem bilardowym w bilę, a gdy ona trafi w następną, to odda jej cześć swojej energii.

Cząsteczki będą wzajemnie o siebie uderzać, aż ich ruch, ich drżenie wyrówna się, czyli będzie to 1,5x.

To jest właśnie to co my nazywamy temperaturą. Temperatura to chaotyczny ruch cząsteczek, to chaotyczne drżenie cząsteczek. (przygotowując się już teraz do następnego tematu poddam w wątpliwość określenie chaotyczny ruch i ujmę wyraz „chaotyczny” w cudzysłów. o tym jednak w zupełnie innym temacie ).

Teraz już chyba rozumiemy, że temperatura to nic innego jak energia kinetyczna.

Mamy już tłumaczenie z Polskiego na nasze tego nazywamy temperaturą.

czytelnik poznający fakty

 

gro w naturze ma kolor zielony w różnych odcieniach, chodzi o szatę roślinną, czy zastanawialiśmy się dlaczego ?

Wszystko jest do czegoś potrzebne zatem taka ilość tego koloru jest bez wątpienia wykorzystywana w naturze, tak sam kolor jest wykorzystywany tylko do czego ?

Przypomnijmy sobie bajkę o kopciuszku. O tym jak miała ona odseparować ziarna maku od piasku.

Spróbujmy upiec makowiec z makiem zmieszanym z piaskiem, tego nie da się zjeść.

Podobnie jest i w naturze z kolorem zielonym. Dociera do nas promieniowanie słoneczne o pełnej barwie białej, czyli są tam składowe wszystkich podstawowych kolorów. To ten nasz mak zmieszany z piaskiem. Roślinność pochłania każdy kolor poza zielonym, on jest odseparowany i odbity w eter, samo nasuwa się pytanie po co, do czego jest potrzebna naturze częstotliwość w ściśle określonym, wąskim zakresie częstotliwości ?

Regeneracja powietrza

modulacja tej częstotliwości przez samą naturę, przez jej życie i zapis tam o tym wszystkim jak coś dokładnie w każdej chwili funkcjonowało.

Szerokość BIX-a a szerokość koloru zielonego

 
 
 
 
 
 
 

 

RDAGJĄCY STRONĘ IRENEUSZ BORYCKI