TVP 11 - pozwól że wyjaśnię
Spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

KW

KW

06-10-2021

KWARC

Kwarc, to przede wszystkim piasek

 

W elektronice stosuje się rezonatory kwarcowe.

Jest to płytka, do której doprowadza się minimalną dawkę energii elektrycznej i ona zaczyna drżeć.

Są to bardzo szybkie drgania. Zatem doprowadzając do ziarnka pisku kwarcowego napięcie elektryczne spowodujemy jego drżenie. W sumie to nic innego jak energia kinetyczna.

Gdy dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że fatamorgana powstaje nader często nad pustyniami piaskowymi dochodzimy do wniosku, iż kwarc podatny jest również na ciepło. A czym ono jest JUŻ WIEMY.

RYS.

 

To że kwarc jest podatny na prąd elektryczny jest własnością mocno nam przydatną aby zrozumieć zjawisko transportu ciepła w głąb ziemi ( mając w pamięci iż ciepło to energia kinetyczna ).

 

posumujmy własności kwarcu nas interesuj ace”

Piasek podatny jest na ciepło.

Piasek podatny jest na prąd elektryczny.

Piasek podatny jest na fale radiowe.

Piasek pod wpływem wyżej wymienionych czynników drży ( częstotliwość każdego ziarnka jest inna i zależy ona od jego wielkości i kształtu – kształt impulsu takiego drżenia jest dość skomplikowany ).

 

 

Ponadto gdy rozwiniemy nieco wodze wyobraźni i się zastanowimy nad innymi problemami dojdziemy do wniosku, że i tam kwarc, jego elektryczno mechaniczne właściwości biorą udział.

 

 

Ja to zauważyłem i podzielę się z państwem tymi nowościami.

 

Chodzi o powstawanie bursztynu.

A to również mocno wiąże się z ekologią i ocieplaniem klimatu. W jaki sposób ? Chodzi o to gdzie zaczyna się jego początek, czyli o lasy.

Bursztyn powstaje w lasach z żywicy drzew, zwłaszcza iglastych, a podstawowym składnikiem podłoża takich lasów jest piasek.

 

Następnym dobrodziejstwem mogącym wynikać z piasku kwarcowego jest generowanie prądu elektrycznego.

Chodzi o możliwość zrobienia w domowych warunkach ogniw fotowoltaicznych.

 

 

Ponadto można dzięki niemu zrobić coś w rodzaju ekranu monitora, a gdy się zastanowimy to dojdziemy do wniosku, że wręcz możliwym jest korzystając praktycznie tylko z niego zrobienie całego urządzenia umożliwiającego odbiór fal elektromagnetycznych i ich „dekodowanie”.

 

Dekodowanie w cudzysłowie, bo one są zdekodowane – zatem jak mam nazwać w tym przypadku piasek który jest niezbędnym w celu zobaczenia obrazów ?

 

Chodzi o zjawisko fatamorgany. Gdy dokładnie zrozumiemy problem łatwo będzie zrobić piaskowe telewizory nie wymagające elektroniki.

 

 

 

 

 

Oto jego wiemy że własności mogące być nam przydatnymi w przypadku piasku jest jego podatność na prąd elektryczny . Chodzi oczywiście o jego podatność na prąd elektryczny. Pamiętajmy również, że na pustyniach piasek ogrzewany jest światłem słonecznym, a ono jak wiemy to nic innego jak promieniowanie elektromagnetyczne.

Samo słowo ELEKTROmagnetyczne informuje nas, że ma to coś wspólnego z prądem elektrycznym. Zatem i promieniowanie świetlne, a także cieplne może wprowadzić w drżenie ziarnka piasku. Ta informacja będzie nam bardzo przydatną.

Wyobraźnia spowodowała, że zorientowałem się, iż materiały które stosuje się w elektronice istnieją w olbrzymich ilościach w naturalnym środowisku samego bursztynu jak i półproduktu z którego on powstaje. Chodzi o żywicę.

 

Oczywistym jest że taki piasek podlega takim samym prawom fizyki jak rezonatory kwarcowe. Działa tak samo jak w czystej elektronice.

 

W medycynie natomiast stosuje się nagrzewanie zatok lampami kwarcowymi. Dlaczego kwarcowymi a nie samo tylko samo nagrzewanie, nie ważne czym ?

 

Odpowiedzią są już wcześniej podane informacje, że kwarc powoduje drżenie, ze owo jego drżenie następuje w wyniku poddaniu go działaniu prądu elektrycznego, a także ciepła ( fatamorgana ), jak również fala elektromagnetyczna pobudza go.

 

Jeszcze jeden przykład - zapalniczki pizo-elektryczne. To jest forma kwarcu. Gdy uderzymy go to następuje napięcie wewnętrzne generujące wyładowanie elektryczne. Energia kinetyczna zamieniana jest w energię elektryczną. Odwrotnie niż w rezonatorach kwarcowych stosowanych w elektronice.

RYS.

 

Siłą rzeczy okazuje się, że owe drżenie w określonych warunkach ma dobroczynny wpływ na organizm ( lampy kwarcowe stosowane w leczeniu zatok ). Dlaczego nie zastosować tego na płuca gdy jesteśmy chorzy ( rozedma – pohp ) ?

 

Można to uczynić tylko należy zastanowić się jak.

 

Tu ponownie rozwinąłem wyobraźnię i na razie czysto teoretycznie opisałem jak to uczynić.

Oto tytuł rozdziału dotyczących tego problemu. REGENERACJA PŁUC PO POHP, CZY TO MOŻLIWE ?

 

Wracam do podstawy czyli transportu ciepła w głąb ziemi.

 

Piasek, podgrzany piasek jak już wiemy drży. Powoduje to między innymi wytwarzanie energii elektrycznej – takie minimalne jej dawki. Prąd elektryczny jest niezbędnym w efekcie Peltiera, ogniwie Peltiera.

 

Zatem ogrzanie piasku promieniami słońca spowoduje wytwarzanie prądu i transport ciepła. Pod wpływem prądu taki piasek kurczy się i rozszerza. Tą właściwość mają i inne kryształy i wykorzystuje się to np., w wtryskiwaczach pizo elektrycznych.

RYS,

 

 

Ponadto samo drżenie likwiduje napięcia powierzchniowe i łatwiej jest odebrać energię jednemu elementowi i oddać drugiemu.

Jak bardzo ważny jest ruch możemy zaobserwować gdy słońce ogrzewa czarną jezdnię i unoszące ogrzane powietrze zniekształca obraz. Podobny efekt możemy zaobserwować gdy obserwować będziemy wylot spalin z rury wydechowej autobusu.

Rys.

 

Jeszcze jeden doskonały przykład pokazujący co daje ruch, drżenie, jak ono wpływa na materię.

Zwykły nawilżacz powietrza, gdy go włączymy, to ULTRADŹWIĘKI spowodują rozbicie wody na maleńkie drobiny. Gdybyśmy takie urządzenie umieścili u góry i taka rozdrobniona woda – mgiełka wodna opadała by w dół, to powstałaby nam wodna KURTYNA na której możemy wyświetlać obrazy jak na ekranie.

RYS.

 

Pamiętajmy że światło to fala elektromagnetyczna o określonej częstotliwości.

Możemy także wysłać w kierunku takiej kurtyny i to anteną kierunkową falę o innej częstotliwości. Ciekawe co się stanie ?

RYS.

 

Ultradźwięki wykorzystuje się również do konstrukcji głośnika kierunkowego.

Płaski, pizo elektryczny głośnik podłącza się pod generator ultradźwięków i moduluje głosem. To powoduje, że wprowadzone w ten sposób w ruch powietrze wędruje w linii prostej, gdy odbije się od przeszkody, to w przeciwnym kierunku będzie zdemodulowana słyszalna fala dźwiękowa, oznacza to że korzystając z takiego głośnika ludzie będą mogli stać obok siebie a dźwięk usłyszy tylko ten na którego skierowany jest taki głośnik.

RYS.

 

Można też porównać rozbitą na mini cząsteczki wodę przez nawilżacz, do rozbicia na mini cząsteczki powietrza przez piasek.

Wodę widać, powietrza gdy jest zimne nie tak bardzo, ale ono również zaczyna już działać jak kurtyna dla określonych fal elektromagnetycznych.

RYS.

 

 

Mając powyższe na uwadze i podłączając to pod drżący piasek ( rząd 10 000 – 100 000 hz ) zrozumiemy że w przypadku podgrzanego piasku powietrze będzie drżeć jakby było poszatkowane. Czyli znacznie bardziej niż w przypadku ogrzewania monolitu.

RYS.

 

 

Wiemy również iż wyniku doprowadzenia prądu i w czasie tych drgań taki materiał kurczy się i rozszerza. Powoduje to dodatkowe wprowadzenie w ruch powietrza.

 

To takie mini głośniczki pizo. Oczywistym jest iż w sprzyjających warunkach będzie się wydobywać z takiego obszaru dźwięk. Ot taki „omam” słuchowy.

 

Czyli piasek może spowodować „omamy” wzrokowe i słuchowe. Dlaczego wyraz „omamy” ująłem w cudzysłów nie muszę chyba już pisać. Jest to oczywistym

RYS.

oto rysunki tor=tyczące piasku które wyjaśniają kilka rzeczy.

 

Rys samego drżenia i rozszerzania się .

 

Rys. o odbiorze energii kinetycznej drżenia.

 

Rys. dotyczące powodowania rozbicia powietrza na cząstki w wypadku drżenia.

 

Rys. dot. rozszerzania się i wprowadzania w ruch powietrza.

 

Rys.

 

 

 

między

 

 

 

Wracam

RDAGJĄCY STRONĘ IRENEUSZ BORYCKI